Kolejny start w zawodach Mazovia Cisowianka MTB

W niedzielę 12 czerwca 2022 r. nasz zespół startował na Roztoczu w miejscowości Wysokie, województwo lubelskie, w zawodach z cyklu Mazovia Cisowianka MTB.

Zawodnicy kolejny raz stanęli na podium zajmując w swojej kategorii miejsca: Max – 1 miejsce, Agnieszka – 4 miejsce, Kacper – 5 miejsce, Rafał – 5 miejsce, Piotr oraz Michał.

Kilka słów o zawodach:

Maks wystartował z drugiego sektora, co spowodowało, że pojechał z najlepszymi.

Z pewnością rywalizacja na najwyższym poziomie była dodatkową motywacją dla zawodnika.

Już na pierwszym podjeździe był w czołówce. Następnie oszacował ilość siły na morderczych podjazdach w lesie i uznał, że pojedzie mocniej. Wszedł bardzo dobrze w rytm jazdy i utrzymał go do samej mety.

Zdaniem trenera jest to przetarcie szlaku w zdobywaniu doświadczenia, a sama wygrana jest nagrodą za talent i ciężką pracę.

Zawody były bardzo wymagające, a trasa o ponad 11 km dłuższa niż planowano. Łącznie przejechaliśmy 42 km, co było dla nas zaskoczeniem, w tym ponad 500 m podjazdów. W temperaturze 30’C i słońcu, w tych wszystkich okolicznościach przyszło nam walczyć o cele. Był to test jazdy MTB, w tym pod względem przygotowania siłowego, wytrzymałościowego oraz, co najważniejsze, psychologicznego. Każdy z nas ukończył wyścig, forma, przygotowanie zostało zweryfikowane. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu wszystkich zawodników z uwagą na Kacpra i Maksa, ponieważ poradzili sobie jako juniorzy w ekstremalnych warunkach. To dla nas sygnał i informacja, nad czym musimy pracować, ponieważ przygotowujemy się pod kątem startów w mistrzostwach Mazowsza na trasach XC.

W naszym teamie jest kilka talentów, zawodnicy pokazują nam wyniki i to jest bardzo budujące.